Hollywood з Лєною Бассе

Оскар 2023: Переможці і Прогнози

23 невідомих 2023 року. Нагадаємо, що саме у 23х номінаціях представлено імена найкращих, на думку кіноакадеміків, творців, які позмагаються за Оскар.
Отже, кіношний рік остаточно добіг свого кінця. І ми вже готові дізнатися імена щасливчиків, кому й будуть вручені одні з найпочесніших світових кінонагород.


Протягом кількох десятків років перебуваючи у столиці світової кіноіндустрії, я спостерігаю за тим, кому з творців кіно Голлівуд дарує свої симпатії. За цей час я навчилася досить точно пророкувати вибір членів Американської академії кінематографічних мистецтв та наук. А все тому, що роками тут складалися певні канони та традиції. Наприклад, щойно на екрани виходив висококласний фільм, у якому розповідалася історія, пов'язана з Голлівудом, то можна було бути впевненим, що академіки не обділять його своєю увагою. Так було свого часу з «Арго», знятим Беном Афлеком у 2012 році. Те, що саме ця картина стане найкращим фільмом року, мені стало зрозуміло, як тільки я вийшла з кінотеатру. І абсолютно неважливо, що у фільмі, який розповів про реальну історію порятунку американських дипломатів з Тегерана в 1979 році, не було дотримано історичної достовірності і практично всі лаври були віддані кіношникам. Голлівуд був у захваті. Тому із задоволенням нагородив Оскаром творців картини.


Звісно, сюрпризи траплялися завжди. Однією з найбільших несподіванок для більшості любителів кіно стала перемога «Місячного світла» над «Ла-Ла-Ленд» у 2016 році. Мабуть, саме тоді, вперше висоякісний фільм, у якому розповідається історія, пов'язана з Голлівудом, не став найкращим фільмом року. І з того часу, ні «Одного разу в Голлівуді» у 2019, ні «Менк» у 2020, не змогли завоювати Оскар, незважаючи на те, що їх зняли такі майстри як Тарантіно та Фінчер.
Ломка традицій і канонів, безумовно, вносить елемент несподіванки і, зрештою, допомагає розвитку кіномистецтва загалом, оскільки штовхає творців до пошуку нових рішень. Напевно, всі погодяться з тим, що було б дуже сумно, якби в мистецтві не вітався ризик і нестандартний підхід. Чого вартий лише той факт, що у 2019 році найкращим фільмом року, вперше став не американський фільм. Перемога фільму Пон Джун Хо «Паразити» стала справжнім фурором в історії Оскара, назавжди змінивши уявлення про межі можливостей.


Все тече, все змінюється, і можу сказати, що з деяких пір я вже зовсім не впевнена, що можу передбачати переможців з такою ж ймовірністю, як ще кілька років тому. Це пов'язано ще й з тим, що останніми роками кількість членів Академії помітно збільшилась. Наразі у голосуванні приймає близько 9500 осіб і половина з них – іноземці. Не секрет, що в Голлівуді фільми сприймаються часто інакше, ніж за його межами.


І хоча я подивилася абсолютно всі фільми, номіновані на престижні нагороди: ігрові, документальні, анімаційні, повнометражні та короткометражні, з упевненістю я можу лише сказати, що церемонія вручення Оскарів цього року, напевно, не обійдеться без великих і малих сюрпризів.
І річ, звичайно, не тільки в тому, що вперше з 1961 року, гості урочистої церемонії пройдуть туди не червоною доріжкою, а килимом кольору «шампань». Вперше, фільмом року може стати або блокбастер «Топ Ган: Маверік», який зібрав у прокаті понад 1.5 мільярда доларів, або чумовий фільм «Все Завжди і Водночас», чий хвацько закручений сюжет, чого гріха таїти, унеможливив для багатьох глядачів доглянути його до кінця .
Детальніше про всі фільми, я постараюся розповісти у нашому відеоогляді безпосередньо під час проходження самої церемонії.  А поки імена переможців:
1. Найкращий фільм

Все Завжди і Водночас

2. Найкращий актор

Брендан Фрейзер (Кіт)

3. Найкраща актриса:

Мішель Йео ( Все Завжди і Водночас)

4. Найкращий актор другого плану

Кі Ху Кван (Все Завжди і Водночас)

5. Найкраща актриса другого плану

Джеймі Лі Куртіс ( Все Завжди і Водночас)

6. Найкращий режисер
Даніель Кван та Даніель Шайнерт (Все Завжди і Водночас)

7. Найкращий оригінальний сценарій
Все Завжди і Водночас

8. Найкращий адаптований сценарій
Говорть жінки (Жіночі Плітки)

9. Найкращий зарубіжний фільм:
На Західному Фронті без змін

10. Найкращий анімаційний фільм
Гільєрмо дель Торо Піноккіо

11. Найкращий документальний фільм
Навальний

12. Найкращий короткометражний ігровий фільм:
Прощання по-ірландськи

13. Найкращий короткометражний документальний фільм
Заклиначі слонів

Відеотрансляцію Підготовки Оскара 2023 дивіться на ютьюб каналі DayNight TV:

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск