Hollywood з Лєною Бассе

Сезон "Корони" або нова хвиля серіалу

Рух часу не можна зупинити. І хоча, 2020 рік зумів сплутати, практично всі плани, він все ж не зміг перешкодити виходу нового сезону «Корони» від Нетфлікс. Але, на відміну від чергової хвилі коронавірусу, наступ четвертого сезону телесеріалу «Корона» усі очікували з нетерпінням, і навіть з прихованим захватом. Світова прем'єра відбулася на наступний день після святкування 72-річчя Принца Чарльза, яке, напевно, пройшло у вузькому сімейному колі, хоча воно (коло), як нам тепер стало зрозуміло, не таке вже й вузьке. З моменту прем'єрного показу, що відбувся в листопаді 2016 року, творці британського телесеріалу не тільки не дали його шанувальникам приводу для розчарування, але й зуміли привернути до себе увагу ще більшої кількості глядачів.

І якщо перший сезон, розповідаючи про весілля королеви Єлизавети II і правління Черчілля, сприймався деякими глядачами, як події за часів царя Гороха, то весілля спадкоємця престолу, принца Чарльза з Діаною і вихід на політичну арену Маргарет Тетчер на посаду прем'єр-міністра, закарбувалися в пам'яті багатьох завдяки телевізійним репортажам і новинним програмам. І, не дивлячись на всі відмінності між Маргарет Тетчер і Леді Діаною, не можна не визнати, що ці дві жінки зіграли важливу роль в історії британської держави. І вже точно вони мало кого лишили байдужими, як до своїх особистостей, так і до своїх екранних образів.

У січні 2019 року було оголошено, що роль першої жінки, яка зайняла пост британського прем'єр-міністра, виконає Джилліан Андерсон, відома своєю пунктуальністю в роботі над ролями (нижче дивіться відео-інтерв'ю з Джилліан та іншими зірками нового сезону).
Загалом, багато шанувальників, як серіалу, так і самої американської актриси, завмерли в очікуванні зустрічі з Маргарет Тетчер в її виконанні. Годі й казати, екранний портрет Залізної Леді, створений в однойменному фільмі Меріл Стріп ще в 2011 році, і який був відзначений престижною премією Оскар, для багатьох й досі є еталоном акторського перевтілення. Тут же, ситуація ускладнювалася ще й тим, що Джилліан Андерсон і Пітера Моргана, творця телесеріалу, пов'язують романтичні стосунки. Справа в тому, що після того, як Джилліан повернулася до Британії, де вона колись провела дитячі роки, актриса зосередилася на театральній кар'єрі. Саме під час однієї з вистав близько чотирьох років тому її гру й побачив Пітер. Потім, після знайомства, вони довго не наважувалися на роботу в спільному проекті, не бажаючи випробовувати, як свої особисті відносини, так і робочі.

В результаті, автор і актриса уклали своєрідний «договір про ненапад»: вона обіцяла, не вносити корективи в сценарій, а він, у свою чергу, обіцяв не втручатися в її акторська виступ. Втім, Пітеру можна було не турбуватися, Джилліан не шкодувала власних сил працюючи над роллю. Вона не тільки вдосконалювала манеру розмовляти, рухатися, вести дискусію, а й прагнула наблизитись до витоків політичних і життєвих поглядів Тетчер. Перечитавши мемуари і прослухавши десятки інтерв'ю, Джилліан провела незвичайну інтелектуальну роботу, яка дозволила їй зрозуміти свою героїню зсередини.

А Пітер Морган, крім свого таланту оповідача історій, має ще й величезний досвід роботи, як з історичним матеріалом, так і з найкращими актрисами. Саме за його сценарієм був знятий фільм «Королева», за який Хелен Міррен, що зіграла роль Єлизавети II, отримала «Оскар». До речі, з самим Пітером нам не тільки вдалося записати онлайн-інтерв'ю, а й побачитися наживо в лютому 2020 року в Лондоні, коли там йшли зйомки 4-го сезону.

На зустрічі Пітер зізнався: незважаючи на те, що і Олівія Колман, яка зіграла роль Єлизавети II, і Джилліан Андерсон, безсумнівно, актриси найвищого класу, їх методи і манера роботи неймовірно відмінні одна від одної. Олівія, володіючи чудовою короткочасною пам'яттю, миттєво запам'ятовує текст з аркуша. Вона діє майже інтуїтивно, граючи роль, що називається «з ходу». Але вже на наступний день вона не може згадати не те, що свій текст, а й мало не усю сцену, в якій грала. Джилліан ж підходить до роботи над роллю з усією серйозністю, вивчаючи найменші деталі тексту в пошуку внутрішнього виправдання дій і слів свого персонажа. І при цьому, вона може повторити свою роль, не тільки на наступний день, але і через кілька місяців. У зв'язку з цим, Олівія Колман сама каже, що ніколи не змогла б працювати в театрі. Хоча, на цей рахунок є підозри, що оскароносна актриса просто скромно применшує свої здібності.

Не менш цікава історія, розказана Пітером Морганом про те, як обирали актрису на роль Діани Спенсер. На відміну від іменитої Джилліан Андерсон, 25-річна Емма Коррін, як і її героїня вперше потрапила в світло софітів. І сталося це волею Його Величності Випадку під час пошуків актриси на роль Камілли, яка з'являється в серіалі вже в третьому сезоні. Для проб була обрана сцена її першої зустрічі з Діаною в ресторані «Menage a Trois» / «Любов утрьох», що є історичним фактом. Для того, щоб створити правильні умови для актрис, які пробувалися на роль Камілли, навпроти посадили першу-ліпшу дівчину мало не з масовки, яка підходила за віком на роль Діани. Нею і стала Емма Коррін.

І в той час, коли вся увага режисера і асистентів була зосереджена на Емеральд Феннелл, Пітер Морган не міг відвести очей від Емми, роблячи при цьому знаки асистентам. І він мав рацію, згодом, коли були влаштовані проби на роль Діани, то запрошена туди Емма, виявилася кращою серед безлічі інших молодих актрис. Незважаючи, на молодість і відсутність досвіду, дівчина блискуче впоралася зі своїм завданням: створити образ народної улюблениці, яка підкорила серця мільйонів людей на земній кулі.

Крім вражаючої зовнішньої схожості, Емма змогла передати беззахисність і одночасно рішучість своєї героїні, з якою Діана пручається тим перешкодам, які постають на її шляху до омріяного щастя.

Дивлячись на неї, раптом чітко розумієш, наскільки молода була майбутня принцеса, коли їй уже судилося стати нареченою майбутнього короля. Діані ледь виповнилося 20 років, коли вона пішла під вінець з 32-річним Чарльзом в соборі святого Павла. До цього часу вона вже знала, що його серце належить іншій, але сподівалася на те, що все ж зможе змінити ситуацію. Дивитися на розвиток цієї любовної трагедії на екрані, часом настільки болісно, ​​що хочеться кричати в екран, щоб зупинити всіх її учасників. Неможливо уявити, як можуть дивитися ці серії діти Діани і Чарльза: Вільям та Гаррі.

Судячи з анонімних джерел, близьких до двору, члени королівської родини, дійсно, дивляться телесеріал, хоча, і ніколи публічно не висловлювалися з цього приводу. Безумовно, багатьом було б цікаво дізнатися їхню думку, а також те, наскільки точно серіал відображає реальні події та реакції численних персонажів. Сам же Пітер Морган говорить про те, що хоча ця історія, і заснована на глибоких дослідженнях історичного матеріалу, вона є всього лише його власною версією, а самі персонажі, хоча і засновані на реальних особистостях, не є їх точною копією. Більш того, на моє запитання, з ким би з членів родини він хотів би особисто зустрітися і яке задати питання, Пітер відповів, що вважає за краще ні з ким не зустрічатися: «Це було б нечесно по відношенню до них і до мене».  

А так як для більшості глядачів шанс зазирнути до Букінгемського Палацу і стати свідками відносин між членами королівської сім'ї, наближається до нуля, то можна лише порадіти тому, що можна це зробити за допомогою такого висококласного телесеріалу. І поки британські платники податків обурюються з приводу витрат на королівські субсидії, які досягли в минулому році майже $ 100 мільйонів, на виробництво тільки першого сезону телесеріалу було витрачено близько $ 130 мільйонів. Як то кажуть: «красиво знімати не заборониш»!

Не поскупився Нетфлікс і на декорації та реквізит. Кажуть, псевдо-Букінгемський палац зводили мало не в натуральну масштабі, а на точну копію весільної сукні дизайнери витратили близько двох місяців і майже 35 тисяч доларів, хоча на екрані вона з'являється лише на кілька хвилин.

В цілому, ретельна робота над деталями, цікавий сценарій і зоряний склад дозволяє сміливо стверджувати, що нас чекає новий захоплюючий сезон!

А відео-огляд 4го сезону серіалу "Корона", а також інтерв'ю з Джилліан Андерсон, Пітером Морганом, Хеленою Бонем Картер, Еммою Коррін і Джошем О'Коннором дивіться тут:

 

Над матеріалом працювали і виходу нового сезону чекали:
Лена Бассе, Олесь Середицький, Денис Кушнарьов

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск